Společně pro Živou krajinu

Životní prostředí v ČR trpí změnou klimatu, historickým poškozením půdy a konvenčním intenzivním zemědělstvím. Adaptace krajiny a zapojení veřejnosti jsou pomalé, zatímco extrémní počasí může poškodit majetek a ohrozit životy. Bez rychlé adaptace budeme čelit úbytku vodních zdrojů, biodiverzity a dopadům extrémního počasí. Zemědělství hrozí kolaps kvůli znehodnocené půdě, suchu a výpadkům v produkci.

 

Proto jsme vytvořili Model Živá krajina, ucelený step-by-step přístup k nápravě krajiny a obnovení jejího hydrologického režimu. Tento postup předáváme aktivním občanům jako koncept občanské vědy, který umožňuje každému zapojit se ve své místní komunitě do procesu adaptace na změnu klimatu.

Společně s vámi vracíme život do krajiny! Tato skupina je pro všechny zájemce o mapování krajiny v projektu Živá krajina www.zivakrajina.info

Školíme dobrovolníky, kteří nejprve pomocí mobilní aplikace podrobně mapují stav a poškození krajiny, abychom potom společně mohli udělat ty nejvhodnější, smysluplná a přírodě blízká opatření – studie proveditelnosti pro nápravu daného území, odolnost vůči klimatické změně, zádrž CO2, zvýšení biodiverzity a omezení vysychání vodních zdrojů.

Zapomeňte na environmentální žal! Přidejte se ke komunitě více než 200 mapérů na 2000 km2 po celé ČR a zjistětě, kde a jak se můžete zapojit i vy a odstartovat pozitivní změny! Kapka ke kapce, kilometr ke kilometru a společně dokážeme změnit alarmující stav naší krajiny.

Projekt Společně pro Živou krajinu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

Website: www.activecitizensfund.cz

 

 

 

 

Kontakt: Živá voda, z. s., ahoj@zivakrajina.info, +420 777 269 596

Aktuality k projektu Společně pro Živou krajinu:

 

 

 

 

Pokud se chcete dozvědět více, spolupracovat nebo máte zájem např. o přednášku, napište nám na ahoj@zivakrajina.info nebo zavolejte na +420 777 269 596