LocusMAP – stažení dat z telefonu

Tento proces slouží ke stažení starších dat z mapování do počítače. Uplatníme následující postup. Postup vyžaduje aktivní připojení k internetu. V případě, že soubor bodů obsahuje připojené fotografie z terénu, je dobré toto mít na paměti a využít připojení k internetu přes WiFi namísto mobilních dat.

Po dokončení napiš tomas.klima@zivakrajina.info, že máš hotovo, abyste se domluvili na předání a převedení dat do struktury projektu v Mergin.

V aplikaci Locus Map najedete na tři čárky vlevo nahoře.

Najedete na tlačítko “Body”.

Objeví se okno “Export dat”, kde je možné měnit název exportu a vyberete cestu (umístění) pro export kliknutím na “tužku”.

Dostanete se tím do “Správce souborů”. Kliknutím na ikonu menu vpravo nahoře zobrazíte možnost volby umístění. Zde jsou tři volby cesty exportu: “Místní”, “Dropbox” a “Google Drive”. Zvolte “Google Drive”. Aplikace bude napoprvé vyžadovat přihlášení k vašemu Google účtu. Občas se stane, že přihlašování trvá neúměrně dlouho, aplikace signalizuje, že pracuje, ale nic se neděje. Zkuste po nějaké chvíli kliknout na tlačítko zpět, čímž se dostanete o úroveň zpět, ale s rozdílem, že již budete k vašemu Google Drive přihlášeni.

V okně “Správce souborů” vyberte kliknutím či skokem o úroveň výše vaši složku na google drive, kam chcete soubor nahrát (jsou modře) a klik na modré kolečko se zaškrtnutím vpravo dole.

Objeví se okno “Export dat”, kde zkontrolujete, zda se jedná o typ souboru KML/KMZ, název exportovaného souboru a cestu pro export. Necháze zaškrtnuto, či zaškrtnete pouze “Včetně popisu příloh a klik na “EXPORT”.

Objeví se dočasné okno zpracovávám a objeví se okénko, kolik bodů bylo exportováno a dáte zavřít.

Mějte na paměti, že pokud exportujete soubor KMZ obsahující body s fotografiemi pořízenými v terénu na místě zadání bodu, bude samotný export trvat déle v závislosti na tom, jak velké jsou a kolik fotografií je.

Šipkou (zpět) se dostane zpátky do dialogového okna s mapou Locus Map.

Pokud se chcete dozvědět více, spolupracovat nebo máte zájem např. o přednášku, napište nám na ahoj@zivakrajina.info nebo zavolejte na +420 777 269 596