Jak se zapojit do testování Mergin Maps

Vzhledem k tomu, že používáme širokou paletu zařízení, tak se občas objeví problémy, které jsme během testování v úzkém týmu neměli šanci objevit. Proto vás chceme poprosit o zapojení se do testování.

Pro tyto účely jsme vytvořili speciální projekt testovani-model-ziva-krajina-mobile, který je dostupný všem bez nutnosti nahlašovat svoje území pro studii.

Jedná se skutečně pouze o testovací projekt, tudíž ho nepoužívejte pro „ostré“ mapování. Jeho účelem je vyzkoušet funkčnost na co nejširší paletě zařízení, abychom odladili maximální množství chyb pro co nejhladší práci na studiích.

Nebojte se experimentovat, např. přídávat/mazat fotky, upravovat záznamy, uspávat telefon během záznamu trasy apod. Fantazii se meze nekladou, aneb težko na cvičišti… 😉

Kromě dobrého pocitu, že pomůžete našim IT a i ostatním Maperům, tak se zároveň procvičíte v práci s Mergin Maps bez rizika, že si poškodíte vlastní projekt.

Níže je uveden celý postup od registrace po hlášení chyb. Kdo již máte Mergin Maps rozjetý, tak se jen podívejte na část stažení testovacího projektu a hlášení chyb.

  1. Registrace do mergin.zivakrajina.info
  2. Stažení a nastavení mobilní aplikace Mergin Maps
  3. Stažení testovacího projektu do mobilu
  4. Hlášení chyb a problémů

[1] Registrace do mergin.zivakrajina.info

V prohlížeči otevři stránku https://mergin.zivakrajina.info/ a zde klikni na „register

V registračním formuláři vyplň username ve tvaru JmenoPrijmeni bez diakritiky a mezer.
Heslo musí obsahovat alespoň jedno velké písmeno a číslo, např. SilneHe3slo.

Po instalaci se dostaneš na tuto stránku, kde už nemusíš nic dělat a dále budeme pokračovat na mobilním telefonu instalací aplikace Mergin Maps

[2] Mobilní aplikace Mergin Maps

V AppStore / Google Play vyhledej aplikaci „Mergin maps“ a tu si nainstaluj

Při prvním spuštění aplikace Mergin Maps povol získávání polohy

Pokud se objeví tato notifikace, tak stačí zvolit ignore.

Před zadáním username a password (jméno a heslo), stiskni ikonku tužky pro přepsání adresy serveru, se kterým bude tvoje Mergin Maps aplikace komunikovat.

Adresu https://app.merginmaps.com/ přepiš na https://mergin.zivakrajina.info/
a změnu potvrď stiskem ikonky „fajfky“

Zadej své jméno a heslo, kterým jsi se registroval(-a) na serveru mergin.zivakrajina.info (viz kroky 1-3) a stiskni tlačítko Sign in

Po přihlášení se ti objeví obrazovka Home, kde jsou ukázkové projekty od tvůrců aplikace (Lutra Consulting). Ty si můžeš stáhnout klikem na obláček a následně otevřít klikem na jejich název. Pro další práce na mapování a tvorbě studie ale potřeba nebudou.

[3] Stažení testovacího projektu do mobilu

Klikni na tlačítko Explore v dolní liště. Zobrazí se jeden projekt testovani-model-ziva-krajina-mobile. Název asi nebude vidět celý, to záleží na velikosti displaye. Klikni na ikonu šipky, která spustí stažení projektu do mobilu. Velikost je cca 45 MB.

Projekt otevři „kliknutím“ na jeho název.

Po otevření projektu by se měla zobrazit tato obrazovka. Další práce už jsem shodná jako v dalších projektech, které máme v Mergin Maps.

Poslední krok je vytvoření screenshotu s technickými detaily o tvém zařízení, které nám pomůžou v diagnostice a replikaci problémů. Screenshot odešli Tomášovi na e-mail tomas.klima@zivakrajina.info

[4] Hlášení chyb a problémů

Pokud narazíš na jakoukoliv chybu, padání aplikace apod., tak to napiš Tomášovi na e-mail tomas.klima@zivakrajina.info.
Stejně tak se ozvi pokud budeš mít nějaké postřehy co a jak vylepšit.

Pokud se chcete dozvědět více, spolupracovat nebo máte zájem např. o přednášku, napište nám na ahoj@zivakrajina.info nebo zavolejte na +420 777 269 596